Turecké lázně


Do Turecka se nejezdí pouze za rekreací, ale i za vyhlášenými tureckými masážemi. Většina hotelů tyto služby svým klientům nabízí, ale jsou i specializované lázně, často s dlouhou tradicí. Turecká lázeň neboli Hamam je součástí tradiční turecké kultury.

Turecké lázně mají většinou dvě části. Jedna je určena ženám, druhá mužům. V Turecké společnosti je nepřípustné, aby muži a ženy byli společně při takovýchto činnostech. Dodržuje se to i v hotelích pro turisty.

Průběh kůry v tureckých lázních probíhá asi takto. V šatně si v kabince si odložíte a zamotáte se do ručníku. Pokud nechce ručník sundávat nemusíte. Jako první na vás čeká očistná sauna. Sauna je dobrý prostředek na vyčistění pórů.  Po absolvování kůry v sauně budete nasměrování na hlavní lázeňskou místnost nazývanou Hararet. V této místnosti se opláchnete po předešlé sauně a již na vás čeká další procedura. Položí vás na vyhřátou kamennou desku a masér vás namydlí speciálním kořeněným mýdlem typickým pro turecké lázně a mezitím proběhne i masáž celého těla.  Masér k tomu používá speciální rukavice z hrubého materiálu, výsledek by se dal přirovnat k peelingu. Poté vás potře pěnou vytvořenou z mýdla a pak se jen opláchnete a můžete se oblékat.

V lázeňských službách vedených pod názvem Turecká lázeň by se vám mělo dostat stejné péče v Turecku i u nás. Pokud ne obraťte se na majitele se stížností.