Turecká kuchyně


Turecká kuchyně patří mezi nejvyhledávanější světové kuchyně vůbec. Snoubí se v ní lehkost a vůně dálek a orientu. Turecká kuchyně je typická jsou lehkostí a kvalitním kořením.

Mezi hlavní suroviny pro přípravu tureckých pokrmů patří zelenina a maso, avšak s výjimkou vepřového masa. Muslimové mají vepřové maso zakázané. Krom vepřového se v turecké kuchyni objevuje kuřecí, jehněčí, skopové maso nebo ryby.  Jako přílohu k masům se v turecké kuchyni objevuje nejčastěji zelenina, rýže nebo turecký chléb.  V turecké kuchyni se často setkáváme s výrobou pokrmů z mletého masa. Ať jde o již u nás zdomácnělí burek nebo různé masové kuličky. V Turecku je velmi oblíbený kebab, což jsou malé kousky masa, které se odkrajují z postupně opékajícího se masa nabodnutého na dlouhé jehle. Jistě znáte z rychlých občerstvení.

Dejte si veliký pozor, pokud budete v Turecku, na tamní rychlé občerstvení. V cizích zemích příliš nedoporučuji jíst jídla ze stánků rychlého občerstvení. Místo krásné dovolené byste mohli mít velké zdravotní potíže. Pokud budete jíst v hotelových nebo lepších restauracích v Turecku, nemělo by docházet k problémům.